Hotový kuchynský nábytok. Zistite ich výhody a nevýhody

Hotové zostavy kuchynského nábytku sú alternatívou pre tých, ktorí si špeciálne objednali na mieru. Toto riešenie je obľúbené vďaka niekoľkým dôležitým výhodám, no netreba zabúdať, že niektoré nevýhody môžu byť pre používateľov podstatné. Aby sme sa mohli čo najlepšie rozhodnúť, je potrebné analyzovať výhody aj nevýhody a zvážiť, ktoré z nich sú pre nás dôležitejšie.

Hotový nábytok verzus kuchyne na mieru

Sektorový nábytok sú kolekcie, ktoré pozostávajú z rôznych prvkov. Výberom jednotlivých modulov z danej kolekcie vytvoríme hotovú nábytkovú zostavu. Toto riešenie je alternatívou kuchynského nábytku na mieru. Internetové aj kamenné predajne dnes ponúkajú mimoriadne široký výber hotového nábytku, ktorý je dostupný takmer okamžite. Napriek tomu sa donedávna všeobecne verilo, že takéto zostavy sú menej kvalitné ako kuchyne na mieru. Aktuálne sa to však zmenilo a hotové zostavy sa vyznačujú precíznosťou spracovania a použitím odolných komponentov. Preto pri zariaďovaní našich kuchynských interiérov stojíme pred značnou dilemou, aký typ kuchynského nábytku zvoliť. Bohužiaľ tu neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože každý má iné preferencie a podmienky používania v interiéroch kuchyne. Najlepšie preto urobíte, ak si budete analyzovať, ktoré výhody a nevýhody daného riešenia sú pre nás relevantné a ktoré nie. Potom to bude najlepšie rozhodnutie.

Zestaw mebli kuchennych

Ideálny nábytok do kuchyne

Pri výbere kuchynského nábytku pre váš interiér je dobre venovať pozornosť tomu, aby poskytovali:

·        Komfort pri používaní,

·        Efektívnosť každodenných kuchynských povinností,

·        Možnosť organizovaného skladovania kuchynského príslušenstva,

·        Estetické dojmy,

·        Trvanlivosť a odolnosť voči prevádzkovým ťažkostiam po celé roky,

·        Funkčnosť a ergonómiu.

Okrem vyššie uvedených vlastností by mala ideálna kuchyňa spĺňať aj individuálny vkus a očakávania členov domácnosti. Kvôli tomuto aspektu má väčšina ľudí tendenciu prikláňať sa k nábytku na mieru, keďže sa dá personalizovať. Napriek tomu sa už hotové kolekcie nábytku skladajú z tak veľkého výberu jednotlivých modulov kuchynských skriniek, že si vysnívanú kuchyňu dokáže úspešne poskladať každý. Potom už len stačí vybrať ten správny stôl so súpravou stoličiek a kuchyňa bude plne vybavená.

Meble kuchenne Rzeszów

Výhody sektorového kuchynského nábytku

 • veľký výber modulov,
 • štandardné rozmery kuchynských skriniek, vďaka ktorým sa nábytok perfektne hodí k domácim spotrebičom od rôznych výrobcov,
 • moduly je možné ľubovoľne kombinovať,
 • ihneď k dispozícii,
 • hneď vidíme, ako bude daná zostava vyzerať v kuchyni, a to nielen názorný vizualizačný návrh,
 • nižšia cena.

Nevýhody sektorového kuchynského nábytku

 • nevhodné pre náročné interiérové usporiadania, napríklad pri krivých alebo šikmých stenách.
 • niekedy sa môžu objaviť nežiaduce výklenky, pretože nábytok nevyplní celý fragment steny
 • nedostatok jedinečnosti (sériová výroba),
 • môže ponechať medzery a nevyužitý priestor, čo nie je veľmi výhodné z hľadiska estetiky a ergonómie,
 • žiadna možnosť rozhodovania pri výbere jednotlivých doplnkov a materiálov.

články