Drevené stoličky

nájdených produktov: 182
   1    z    7   
výsledkov na stránku:
zoradiť :
FILTRE

Categories List Categories List
NOVINKA
41cm     91cm     40cm    
158 €
Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List Categories List

   1    z    7   
výsledkov na stránku:

Drevo - ušľachtilá súčasť stoličky

Napriek tomu, že obchody s nábytkom a spoločnosti, ktoré vytvárajú interiérové vybavenie, vynakladajú maximálne úsilie, aby svojim zákazníkom ponúkali stále sofistikovanejšie stoličky, to práve drevo je najobľúbenejším materiálom po tisíce rokov. V starovekom Egypte bolo drevo považované za symbol bohatstva - používali sa stoličky, ktoré mali krásne zdobené nohy a na zvyšné prvky nábytku boli natiahnuté drahé materiály.
 
Je zaujímavé, že sú to drevené stoličky, ktoré vošli do histórie ako najobľúbenejší kus nábytku. Či to je dôvod, že drevo je mimoriadne pevný materiál?  Alebo to bola len náhoda? Je jednoznačne ťažké povedať, ale napriek tomu drevená stolička slúži ľuďom niekoľko storočí a nič nenasvedčuje tomu, že sa to zmení.

Keď drevo nestačí ...

Hoci Egypťania verili, že drevená stolička s originálnym tvarom ničí harmóniu vesmíru, napriek tomu náš obchod predstavuje neobvyklé modely, v ktorých je drevo iba doplnkom. Absolútne nič nezaprie jedinečnosť tohto materiálu, aj keď je to iba pozadie pre kus nábytku.
 
Návrhári stoličiek sa neboja modernizovať svoj štýl pridaním celkom odlišných materiálov. Okrem stoličiek z masívu tu ľahko nájdete aj kombináciu dreva s kovom alebo čalúnenia. Vďaka týmto procedúram drevené stoličky nielenže vyzerajú atraktívne, ale hodia sa aj do štýlov, ako sú:

  • škandinávsky (ekonomický vo forme, vytvorený v ekologickom trende);
  • dizajnérsky (ktorému nemožno uprieť fantáziu zobrazenú v tvare operadla alebo nôh a hry s farbou);
  • vintage/retro (klasický aj originálny vďaka doplneniu čalúnených sedadiel);
  • industriálny (dôraz na použitie predovšetkým kovových prvkov).

Dizajn, ktorý je jednou z výhod drevených stoličiek

Neobvyklé tvary drevených stoličiek do jedálne alebo obývacej izby sa týkajú predovšetkým operadlá a nôh. Prvý z vyššie uvedených prvkov nábytku môže byť umiestnený na úrovni hrudnej chrbtice a tiež umožňuje podporu časti chrbta a rúk. Ich špecifický dizajn tiež dáva priestor na predvádzanie - môže pozostávať z niekoľkých lamiel, dosiek usporiadaných bodovo alebo môže byť čalúnený na menšom alebo väčšom fragmente stoličky.
 
Nohy sú tu k dispozícii v dvoch variantoch: rovných a naklonených. Počet nôh sa pohybuje od jedného (s otočným mechanizmom) po štýlové zloženie troch a celkom štandardný počet štyroch. Nie je potrebné opakovať, že sú vyrobené z dreva alebo kovu, ale stojí za to zdôrazniť prítomnosť trámu, ktorý slúži ako dekoratívny prvok a stabilizuje stoličku.
Treba povedať pár slov o čalúnení - nie každá výplň a čalúnenie kusu nábytku je totožné s iným. Autori stoličiek, kresiel a pohoviek zdôrazňujú, že funkčnosť poťahovej látky je rovnako dôležitá ako vzhľad. Týmto spôsobom môže voľba rovnako padnúť na čalúnenie z prírodnej kože, z syntetického materiálu a ekokože. Môže byť tiež vodotesný, ľahko čistiaci, hladký, matný, lesklý ...

Umenie výberu ... farby!

Ak vezmete do úvahy možnosť akejkoľvek úpravy tvaru drevenej stoličky a použitie ďalších surovín, zostáva otázka, či to isté platí aj o farbách nábytku. Drevené stoličky môžu mať samozrejme akúkoľvek farbu, ako je vidieť v ponuke najlepšie vybavených obchodov.
 
Drevené stoličky, ohnuté alebo iné, pokryté vhodnými prípravkami, je možné zakúpiť v bezfarebnom prevedení, konkrétne v prírodnej farbe, ktorá je chránená lakom. Univerzálny odtieň hnedej (odlišný v závislosti od druhu použitého dreva) je jednou z najbežnejších možností; iné farby však k nemu na pódiu nepatria. Hovoríme najmä o šedej, bielej alebo čiernej. Biela drevená stolička, ako tie v ostatných vyššie uvedených farbách, sa hodí úplne do každého interiéru a skvele zvýrazní intenzívne farby miestnosti. Stolička môže byť samozrejme aj najcharakteristickejším znakom jedálne alebo kancelárie. Stačí sa napríklad rozhodnúť, že si kúpite stoličku v intenzívnej žltej, ohnivo červenej alebo kombinácia všetkých druhov farieb.

Kde drevené stoličky vyzerajú najlepšie?

Moderná, alebo skôr súčasná, drevená stolička si bez výnimky nájde svoje miesto v každom priestore. Klasické riešenia vám umožňujú voľne manipulovať so štýlom - stačí si len predstaviť podľa seba alebo nechať interiérových dizajnérov vykonať príslušné kroky. Extravagancia na druhej strane fenomenálne zvýrazní pôvodný vkus priestorového dizajnéra alebo hostiteľa domu.
 
Bohatá ponuka spoločností predávajúcich drevené stoličky nespočíva ani tak v počte položiek v sklade, ako v účele stoličiek. Je potrebné rozlišovať najmä tieto:
 
  • drevené stoličky do kuchyne;
  • drevené jedálenské stoličky;
  • drevené stoličky do obývacej izby;
  • drevené stoličky do kútika s kávou;
  • drevené stoličky do kancelárie / čakárne;

Pamätajte tiež na to, že napriek tomu, že je veľmi ťažké žiť bez stoličky, stojí za to ju štýlovo prispôsobiť, najmä k stolu alebo k stolíku, pri ktorom má stáť. Najlepšie obchody s nábytkom zvyčajne ponúkajú zostavy stoličiek a stolov, ktoré sú navzájom kompatibilné, alebo dokonca majú veľa návrhov na zladenie.

Kreslo vyrobené z dreva - kus nábytku, s ktorým je ťažké sa rozlúčiť

Drevené stoličky patria medzi kusy nábytku, ktoré si niektorí ľudia kupujú raz za mnoho desaťročí. Nie je predsa lepšie kúpiť si o niečo drahší kus nábytku, ktorý si, rovnako ako v ponuke tu, bude užívať svoju nádheru roky? Milovníci častých zmien, môžu samozrejme zvoliť o niečo lacnejšie modely a častejšie ich vymieňať. Nerovnajte však nízke ceny s nízkou kvalitou. Dôkladný výber materiálov, z ktorých sú stoličky vyrobené a dôraz na každý detail pri vytváraní výrobku sa drevené stoličky s drevenými prvkami zaraďujú k pozoruhodným. Odpočinok, relaxácia a pohodlie sú výhody, ktoré je možné získať zadarmo. A potešenie hostí ... Na nezaplatenie.
 
Zhrňme si to. Drevená stolička rozhodne nie je nudný, nápaditý a štýlový kus nábytku. Po tisíce rokov bol tento kus nábytku prepracovaný tak dobre, že v súčasnosti na trhu nájdeme tisíce modelov. Je možné, že každá stolička, ktorú je možné vytvoriť, už bola vytvorená - všetko preto, aby si zákazník mohol kúpiť výrobok podľa svojho výberu. Samozrejme v overenom obchode s nábytkom. Overený, to znamená ponúkajúce odolné, praktické a vizuálne atraktívne drevené stoličky.

 
 

"Spolahlivost a serioznost"
Ověřený zákazník, 2023-10-01
"Rýchle dodanie."
Ověřený zákazník, 2023-09-30
Ověřený zákazník, 2023-09-30
/drevene-stolicky-c-1018.html