Starostlivosť o kožený nábytok

 

 

Kožený nábytok je často vyberaný do obývacích izieb, salónov či do kabinetov, pretože najmä v týchto interiéroch sú najčastejšie používané a vytvárajú jedinečný, reprezentatívny charakter miestnosti. Okrem toho, kožený nábytok je sám o sebe veľmi kvalitný. Je však veľmi dôležité, aby sme sa o čerstvo zakúpený nábytok vedeli aj postarať. Fakt, že máme koženú sedačku neznamená, že sa o ňu netreba starať. Pravda je taká, že je to najkvalitnejší poťahový materiál, ale na to, aby aj po dlhých rokoch vyzeral nábytok ako v dni jeho nákupu, musíme sa oň náležite postarať. Nedostatok vedomostí a primeraných prostriedkov na čistenie a údržbu koženého nábytku sa môže skončiť stratou estetických vlastností a dokonca aj zničením povrchu. Pri rozhodovaní o nákupe takého nábytku, si nezabudnite vybrať tie najlepšie konzervačné látky, ktoré pomôžu udržať ich pekný vzhľad a kvalitné prevedenie. Aby ste sa riadne postarali o Vašu prirodzenú kožu, nezabudnite na niektoré základné zásady.

 

 

 

AKO SA POSTARAŤ O KOŽENÝ NÁBYTOK

 

 

  • ČISTENIE - RAZ ZA TÝŽDEŇ

Raz za týždeň je potrebné opatrne povysávať povrch kože, vďaka čomu zabránime ničivému pôsobeniu nečistôt, špiny a mastnoty. Vysávanie je primárny spôsob starostlivosti o kožený nábytok. Potom sa môžete vyhnúť potrebe očistiť znečistený povrch vlhkými handričkami.

 

  • KONZERVÁCIA - KAŽDÉ 3 MESIACE

Asi raz za štvrťrok odporúčame vykonať úplné čistenie a konzervačné ošetrenie s použitím profesionálnych čistiacich prípravkov, ktoré sú k dispozícii v našej ponuke - PRESVEDČ SA. Vďaka tomu bude nábytok perfektne vyčistený a impregnovaný počas nasledujúcich mesiacov, čo mu prinesie krásny vzhľad a zvýšenú odolnosť pri každodennom použití. 

 


VEDOMOSTI V SKRATKE:

 

  • Raz týždenne povysávať prach z povrchu čalúnenia - je to základný spôsob, ako sa starať o kožený povrch,

  • každé tri mesiace vykonajte úplné čistenie - konzervovanie s využitím KOMPLETU NA ČISTENIE OD NÁBYTOK-BOGART.SK,

  • Nepoužívajte pasty (napr. na topánky) na maskovanie akéhokoľvek odfarbenia, či nečistoty, pretože ďalej môžete poškodiť povrch sedacieho nábytku,

  • akúkoľvek vlhkosť vytvorenú na povrchu kože je potrebné okamžite odstrániť,

  • Nepoužívajte žiadne chemické prostriedky, rozpúšťadlá či odškvrňovače na odstránenie škvŕn a nečistôt, pretože zničíte prirodzený ochranný povlak kože a môžete ju tak odfarbiť,

  • nepoužívajte domové metódy čistenia, alebo konzervácie,

  • vždy si kupujte komplety na čistenie a konzerváciu a nie jednotlivé produkty od rôznych firiem,

  • neumiestňujte kožený nábytok do oblastí s vysokým pôsobením slnka, alebo blízko zdrojov tepla.

 

 

DETAILNEJŠIE INFORMÁCIE

 

Čistenie

Časté čistenie by malo byť založené na miernom vysávaní povrchu, alebo na pretieraní suchou handričkou, pretože pravidelné vystavenie vlhkosti môže poškodiť kožu. Potrebné sú výrobky, ktoré uľahčujú odstránenie zaťažujúcich nečistôt, ako aj zabezpečujú povrch kože pred vytváraním nových nečistôt. Je dôležité, aby ich zloženie neobsahovalo rozpúšťadlá, ktoré napriek účinným čistiacim vlastnostiam, budú mať po určitom období bežného používania deštruktívne vlastnosti na povrch nábytku. Na oživenie čalúnenia môžeme aplikovať preparát, ktorý zmäkčí povrch a zabráni vytvoreniu puknutí. Pravidelné používanie takýchto výrobkov zaručuje reguláciu prachu, nečistôt a mastnoty. Špeciálne prípravky umožňujú získať krásny vzhľad koženého nábytku. Nezabudnite pravidelne vyčistiť kožený nábytok jemnou handričkou, ktorá im nadá sviežosť.

 

Konzervácia

 

Kožený nábytok nie je do značnej miery ovplyvnený každodenným používaním, ale hlavne účinkami vysokých teplôt a suchého vzduchu, ktoré spôsobujú, že sa stanú náchylnými na vážne poškodenie, ako je povrchové praskanie a vyblednutie farieb. Keďže sa prírodná koža vysušuje v suchom a horúcom vzduchu, neumiestňujte nábytok priamo pod dopad slnečných lúčov, alebo blízko radiátorov a iných zdrojov tepla.
Pravidelné používanie overených prípravkov umožňuje zachovať pôvodnú farbu a poskytuje ochranu proti stieraniu kože. Na zníženie vplyvu vonkajších faktorov na štruktúru a farbu kože, je treba ju zvlhčiť. Vystačí, že každé tri mesiace použijeme tenkú vrstvu konzervačných látok. Je dôležité používať rovnaký komplet na čistenie a údržbu. Vďaka tomu bude kožený nábytok po mnoho rokov jedinečnou vizitkou nášho domu.

 

 

 


 


"Ochota, pomoc pri vybere, rychle dodanie"
Ověřený zákazník, 2021-07-28
Ověřený zákazník, 2021-07-20
Ověřený zákazník, 2021-07-13
/index.php?site=news&id=216