Starostlivosť o kožený nábytok

 

 

Kožený nábytok je často vyberaný do obývacích izieb, salónov či do kabinetov, pretože najmä v týchto interiéroch sú najčastejšie používané a vytvárajú jedinečný, reprezentatívny charakter miestnosti. Okrem toho, kožený nábytok je sám o sebe veľmi kvalitný. Je však veľmi dôležité, aby sme sa o čerstvo zakúpený nábytok vedeli aj postarať. Fakt, že máme koženú sedačku neznamená, že sa o ňu netreba starať. Pravda je taká, že je to najkvalitnejší poťahový materiál, ale na to, aby aj po dlhých rokoch vyzeral nábytok ako v dni jeho nákupu, musíme sa oň náležite postarať. Nedostatok vedomostí a primeraných prostriedkov na čistenie a údržbu koženého nábytku sa môže skončiť stratou estetických vlastností a dokonca aj zničením povrchu. Pri rozhodovaní o nákupe takého nábytku, si nezabudnite vybrať tie najlepšie konzervačné látky, ktoré pomôžu udržať ich pekný vzhľad a kvalitné prevedenie. Aby ste sa riadne postarali o Vašu prirodzenú kožu, nezabudnite na niektoré základné zásady.

 

 

 

AKO SA POSTARAŤ O KOŽENÝ NÁBYTOK

 

 

  • ČISTENIE - RAZ ZA TÝŽDEŇ

Raz za týždeň je potrebné opatrne povysávať povrch kože, vďaka čomu zabránime ničivému pôsobeniu nečistôt, špiny a mastnoty. Vysávanie je primárny spôsob starostlivosti o kožený nábytok. Potom sa môžete vyhnúť potrebe očistiť znečistený povrch vlhkými handričkami.

 

  • KONZERVÁCIA - KAŽDÉ 3 MESIACE

Asi raz za štvrťrok odporúčame vykonať úplné čistenie a konzervačné ošetrenie s použitím profesionálnych čistiacich prípravkov, ktoré sú k dispozícii v našej ponuke - PRESVEDČ SA. Vďaka tomu bude nábytok perfektne vyčistený a impregnovaný počas nasledujúcich mesiacov, čo mu prinesie krásny vzhľad a zvýšenú odolnosť pri každodennom použití. 

 


VEDOMOSTI V SKRATKE:

 

  • Raz týždenne povysávať prach z povrchu čalúnenia - je to základný spôsob, ako sa starať o kožený povrch,

  • každé tri mesiace vykonajte úplné čistenie - konzervovanie s využitím KOMPLETU NA ČISTENIE OD NÁBYTOK-BOGART.SK,